Co powinieneś jeść przed i po treningu cardio?
Posiłki przed- i potreningowe stanowią jeden z kluczowych fragmentów treningu. To one wpływają na jego jakość, a także na rezultaty osiągane później. W zależności od tego, jakiego rodzaju ćwiczenia wykonujesz, powinieneś dopasować do nich swoją dietę. Dowiedz się co powinieneś jeść przed i po treningu cardio.
Co jeść przed treningiem cardio?
Co zjeść przed treningiem cardio, aby schudnąć? Wiele teorii głosi, że cardio najskuteczniejsze będzie wtedy, gdy wykonamy trening z zupełnie pustym żołądkiem. Stanowisko zajmowane przez osoby podzielające ten pogląd, powstało na bazie tego, że odpowiedzialny za czerpanie energii z tłuszczu związek o nazwie CPT-1, pojawia się w większych ilościach, gdy węglowodanów w organizmie jest mało. Zgodnie z tym, trenowanie na pusty żołądek miało przynieść maksymalizację spalania tkanki tłuszczowej.Najnowsze badania nie podzielają poglądu, że cardio na czczo jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, metabolizmu każdego z ćwiczących oraz długości i intensywności treningu. Tu możemy przyznać, że piętnasto minutowa przebieżka z samego rana, z pewnością Ci nie zaszkodzi. Jeśli jednak decydujesz się na dłuższe bieganie, pływanie, czy jazdę na rowerze, możesz borykać się z mdłościami, zawrotami głowy i ogromnym zmęczeniem, spowodowanym brakiem energii do ćwiczeń.
W standardowym treningu zaleca się spożycie węglowodanów prostych zarówno przed, jak i po treningu, co zapewni nam solidną dawkę energii na siłowni i podstawę do odbudowy glikogenu mięśniowego po jego zakończeniu. W przypadku treningu cardio, jesteśmy nastawieni na redukcję tkanki tłuszczowej, toteż warto nieco zmodyfikować model odżywienia. O ile ćwiczenie na czczo nie jest najlepszym pomysłem, to ograniczenie węglowodanów przed samymi ćwiczeniami będzie dobrym pomysłem, który zmusi organizm do czerpania paliwa z zapasów tłuszczu. Reasumując – przed treningiem jemy potrawy zgodne z naszym jadłospisem, dostarczając w każdym posiłku określonej ilości kalorii, ale w bezpośrednim czasie przed treningiem, unikamy spożywania węglowodanów.
Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią!