5 sposobów, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej w trakcie budowania tkanki mięśniowej

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
5 sposobów, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej w trakcie budowania tkanki mięśniowej
Wypróbuj 5 sposobów, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej podczas budowania mięśni i już więcej nie martw się zalewaniem podczas okresu budowania masy. W końcu minimalizowanie przybierania tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym budowaniu tkanki mięśniowej jest rzeczą kluczową, a udaje się dość wąskiej grupie osób. Wypróbuj 5 sposobów, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej w trakcie budowania tkanki mięśniowej!

1. Zwiększ temperaturę ciała

Chodzi tu zarówno o utrzymanie ciepłoty ciała, w której może pomóc kofeina, na treningu, jak i poza nim. Tak zwany szok cieplny komórek jest zjawiskiem korzystnym dla zwiększania wrażliwości na insulinę. Prawidłowe i skuteczne działanie tego hormonu jest elementem niezbędnym do zrzucania zbędnych kilogramów. Jak o nie zadbać? W dość prosty sposób, dostępny dla każdego. Termoterapię możemy przeprowadzić przy pomocy sauny, do której warto udać się 2–3 razy w tygodniu. Podobnie zadziała także branie lodowatych kąpieli, a także krioterapia.

2. Jak spalić tłuszcz a nie mięśnie, czyli o komórkach tłuszczowych

Prawdą jest, że komórki tłuszczowe w naszych ciałach są zróżnicowane. Wyróżniamy tkankę tłuszczową żółtą (białą), a także tkankę tłuszczową brunatną. Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za regulację procesów fizjologicznych, a także procesy produkcji hormonów płciowych, w tym anabolicznego testosteronu. Nadmierna ilość żółtej tkanki tłuszczowej jest korelatem otyłości, chorób układu naczyniowego, a także może powodować insulinooporność i wiele innych dolegliwości. Tkanka brunatna w dużej ilości występuje u noworodków, później zanika, a jej główną funkcją jest wytwarzanie ciepła. Z tego też względu powinniśmy starać się powiększać jej ilość. Pomogą Ci w tym:
- dieta na spalanie tłuszczu i przyrost mięśni, czyli spożywanie dużych ilości ryb, które zapewnią solidną ilość białka, a także kwas linolowy oraz kwasy Omega – 3, co przyczyni się do utleniania kwasów tłuszczowych
- jedzenie ostrej żywności, a konkretnie tej, w której zawarta jest kapsacyina, wywołująca efekt podobny do sauny
- picie zielonej herbaty – ta będzie działała nieco słabiej niż ostre jedzenie, ale wciąż da jakiś efekt
- opalanie, która aktywuje melaninę, będącą przeciwutleniaczem. To bezpośrednio wpłynie na profilaktykę cukrzycy typu II. Oczywiście wszystko w umiarkowanych ilościach!
- wysiłek fizyczny

3. Objętość i częstotliwość treningów

Typowa masa będzie nieco uciążliwa dla endomorfików, mających problemy z zaleganiem tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach dobrym wyborem będzie skierowanie swojej uwagi na zwiększenie objętości treningowej. Zachowaj dotychczasową częstotliwość i stopniowo zwiększaj objętość. Weź pod uwagę konieczność zregenerowania się przed kolejnym treningiem. Określa się, że ciężki trening siłowy poprawia wrażliwość na insulinę, co pozwoli nam na szybkie wychwycenie węglowodanów dostarczonych po treningu i przemienienie ich w glikogen mięśniowy. Jednocześnie, warto pamiętać, że większa intensywność korzystnie wpłynie na spalanie tłuszczu i przyśpieszy metabolizm także po treningu. Do jej zwiększenia warto użyć interwałów, drop-setów oraz super serii.

4. Ogranicz węglowodany w dni nietreningowe

Na myśl o węglowodanach, powinna przyjść Ci na myśl insulina, bo to ona wyłapuje je z krwioobiegu i odkłada w wątrobie – w postaci glikogenu, ale także w tkance tłuszczowej. Jak możesz się domyślić, pierwszy wariant ma miejsce, gdy ćwiczysz, zaś drugi gdy ograniczasz aktywność fizyczną. Z tego względu korzystne jest spożywanie węglowodanów w okresie okołotreningowym, w którym wspomogą rozbudowę i regenerację, natomiast warto je ograniczyć w dniach nietreningowych. Stawiamy wtedy na zdrowe tłuszcze i białka, starając się spożywać śniadania oparte właśnie na modelu białkowo-tłuszczowym. Warto wiedzieć, że węglowodany spożywane w trakcie treningu, przyczyniają się do zminimalizowania poziomu kortyzolu we krwi, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym. Jeśli zdecydujesz się na ten zabieg – wybierz dekstrozę, która bardzo szybko się przyswoi.

5. Zamień glukozę w glikogen

Istnieją produkty, które pozwalają na zwiększenie odkładania glukozy w postaci glikogenu i zminimalizowanie jej obecności w tkance tłuszczowej. Cały proces ponownie oparty jest o wrażliwość na insulinę, którą podniesiemy dzięki cynamonowi, który może naśladować działanie insuliny i wspomagać ją w pracy - ALA, czyli kwas alfa lipolowy, który musimy suplementować. Zaleca się przyjmowanie 600 – 900 mg tuż po treningu, jeszcze przed spożyciem węglowodanów. Cyjanidyno-3-rutynozyd jest modulatorem glukozy, który spożyty tuż przed węglami po treningu bądź przed samym treningiem pomoże w zbudowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. To on przyczyni się do lepszego transportowania substancji odżywczych do włókien mięśniowych.

bardzo dobry artykuł, polecam

Bardzo dobre porady. Tego starałem się znaleźć dłuższy czas. Wszystko dobrze, prosto i krótko wyjaśnione :)