8 najczęstszych błędów podczas redukcji
Odchudzanie nie musi się wiązać z dużym obciążeniem dla naszego organizmu, a nawet wręcz przeciwnie - powinno być dla niego świetną zmianą na lepsze. Mimo, że istnieje wiele sposobów na efektywne schudnięcie, niestety w dalszym ciągu redukcja to temat, który wciąż sprawia wiele trudności. Dziś przedstawiamy Wam jedne z popularniejszych według nas błędów. Zapraszamy!
Błąd 1: Nieodpowiedni dobór suplementów
Odpowiednia suplementacja to z pewnością skuteczny sposób na uzupełnienie potrzebnych składników odżywczych czy innych mikroelementów, których ewentualne niedobory mogą hamować nasze efekty. Trzeba jednak pamiętać o tym, by stosować je właściwie oraz dobrać optymalnie do swoich celów uwzględniając także negatywne skutki redukcji.
Polecamy najnowszy spalacz tłuszczu Redin. To prawdziwy HIT w kategorii suplementów na odchudzanie. Jego skuteczność działania wynika z aż 20 składników aktywnych! Dzięki temu działa kompleksowo dbając o Twoje efekty na każdym etapie redukcji.
Redin nie tylko wspiera spalanie tłuszczu i metabolizm, ale również pomaga utrzymać osiągniętą masę ciała, poprawić nastrój, dodać energii, czy zadbać o skórę i włosy.
Sprawdź, jak Ranking wygląda na tle innych spalaczy: Spalacze tłuszczu - najnowszy ranking 2021
Błąd 2: Nieodpowiednia ilość kalorii w diecie i podjadanie
Jest to chyba jeden z podstawowych „grzechów” jakich dopuszczają się osoby marzące o uwidocznieniu swoich zakrytych mięśni. Dla wielu wydaje się to dość oczywiste, lecz niestety w praktyce okazuje się bardzo często inaczej.
Niska podaż kalorii, uczucie tak zwanego ssania i pyszne rzeczy w naszej lodówce – to prosta droga by np. wieczorem uleć pokusie i wydłużyć sobie drogę do wymarzonych efektów, nawet gdy przez cały dzień jedliśmy „książkowo”. Warto, a nawet trzeba zrezygnować z nadprogramowych kalorii i unikać wpadek dietetycznych, które mogą wpłynąć demotywująco na nasz zapał oraz zaburzyć założenia codziennych posiłków.
Tylko obcięta liczba kalorii w naszej diecie zgodna z dziennym zapotrzebowaniem w posiłkach to gwarancja uzyskania zadowalających efektów.
Błąd 3: Niewystarczająca ilość snu
Czy brak snu może wpłynąć negatywnie na redukcję? Oczywiście, że tak. Sen to kluczowy element naszego rytmu dobowego, zapewniający odpowiednią regenerację zarówno fizyczną jak i psychiczną.
Dlatego też niezależnie od tego czy redukujemy zalegające lipidy, czy budujemy nową tkankę mięśniową odpowiednia ilość snu na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomóc pozytywnie wpływając na nasz układ nerwowy.
Błąd 4: Nieodpowiednia ilość treningów
Odpowiednia liczba jednostek treningowych to także bardzo ważny aspekt w drodze po oczekiwane efekty treningowe. Tak naprawdę na redukcji wszędzie powinniśmy szukać okazji do ruchu i łączyć trening aerobowy z siłowym.
Oczywiście wszystko w graniach rozsądku, zbyt duża liczba treningów również jest niedobra i może mocno obciążyć nasz organizm pozostawiając negatywne skutki choćby dla naszego układu nerwowego.
Błąd 5: Bardzo intensywne treningi bez suplementacji
Intensywne treningi z pewnością przybliżają nas do określonego celu i to one w głównej mierze warunkują wyniki jakie osiągamy. Przy częstym i systematycznym wysiłku nie można oczywiście zapominać o dobrze zbilansowanej diecie, która zaspokoi zapotrzebowanie organizmu na m.in. składniki mineralne, lecz warto mieć także na uwadze, że można wspomóc dietę suplementami.
Odpowiednio dopasowane w prosty sposób sprawiają, że organizm ma więcej energii i siły do działania, jak i również szybko traci tkankę tłuszczową, czy buduje duże i silne mięśnie. Ciężko trenujący często zapominają o możliwości suplementowania okresie około-treningowym, które niekiedy okazują się kluczowym elementem będącym w stanie pomóc osiągnąć każde założenie.
Błąd 6: Niewłaściwe dawkowanie suplementów
Przyjmowanie zbyt niskich/wysokich dawek suplementów sprawia, że uzyskiwane efekty dalekie są od oczekiwań. Sugeruj się rekomendacjami producenta, a redukcja będzie jeszcze szybsza.
Błąd 7: Brak systematyki suplementacji
Jeśli już decydujemy się na stosowanie odżywek, czy suplementów diety warto pamiętać o przestrzeganiu odpowiedniego czasu na ich przyjmowanie w ciągu dnia, które bezpośrednio umożliwia utrzymanie systematyki.
Jest to najlepszy i zarazem jedyny sposób na zoptymalizowanie działania suplementacji i w połączeniu ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną.
Błąd 8: Podejście 100% albo nic
To bardzo często błędne podejście w przestrzeganiu zasad diety, które wcale nie sprzyja w szybszym osiągnięciu pożądanego efektu. W końcu to, że np. w sklepie akurat zabraknie naszych ulubionych owoców do przygotowania szejka wcale nie zepsuje całego procesu odchudzania. Możemy zastąpić je innym produktem lub wyjątkowo zmodyfikować menu danego dnia.
Jesteśmy tylko ludźmi i prędzej czy później zawsze i każdemu zdarzy się sytuacja, w której jakieś ustępstwo będzie po prostu nieuniknione. Elastyczne podejście zależne od sytuacji i pozytywne myślenie wcale nie oznacza gorszej/niemożliwej redukcji!
Czytaj więcej: Jak schudnąć bez efektu jo-jo?
Podsumowanie
Podsumowując, aby przeprowadzić redukcję tkanki tłuszczowej z głową i uniknąć jednych z najczęściej popełnianych błędów warto pamiętać o tym by:
- Pilnować deficytu kalorycznego w diecie dostarczając odpowiednią podaż energii.
- Dbać o właściwą długość snu.
- Dobierać racjonalną liczbę sesji treningowych.
- Unikać wieczornego podjadania starając się jeść ostatni posiłek na około 3h przed snem.
- Odpowiednio dobierać suplementację zgodnie z naszym celem treningowym.
- Pilnować podstaw – deficyt kaloryczny połączony z właściwą podażą białka, tłuszczy, węglowodanów.
- Systematycznie trenować.
- Podchodzić z głową do tematu. Redukcja wcale nie musi być drogą przez ciernie.
Jak widać, podczas procesu odchudzania możemy popełniać błędy, o których nawet mogliśmy nie mieć pojęcia. Chcąc osiągnąć trwałe efekty, tak naprawdę trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów nie tylko żywieniowych i niekiedy spojrzeć na to wszystko troszeczkę z drugiej strony. Jeśli planujesz bądź jesteś w trakcie redukcji, koniecznie sprawdź jakie mity krążą na temat tego procesu zaglądając do naszego wcześniejszego artykułu pt. "5 najpopularniejszych mitów na temat odchudzania".
4 lata, 5 miesięcy ago
4 lata, 5 miesięcy ago