Trening

Zdobądź siłę i mięśnie w 70 sekund

Każdy może szybko i wydatnie poprawić masę i siłę mięśniową trenując metodą serii 70 sekundowych. Badanie naukowe z zakresu fizjologii wykazały, że mięśnie reagują nie na ilość (liczbę) powtórzeń, lecz na cały ładunek treningowy. Owa zasada tyczy się przede wszystkim początkujących kulturystów. Wykonywanie ćwiczeń na czas, zamiast na ilość powtórzeń, poprawia skutecznie tak upragnione przez wielu atrybuty siłowe i mięśniowe.

Zbuduj duże barki

Barki to bardzo często zaniedbywana część ciała wśród osób uprawiających trening siłowy, zdecydowanie ważniejsze są dla nich bicepsy i klatka piersiowa. Jednak gdy się tak zastanowić to, dokonując oceny sylwetki jakiejś osoby w pierwszej kolejności podświadomie zwracamy uwagę na „szerokość w barach”, a dopiero później już bardziej świadomie zauważamy duży biceps czy klatkę piersiową. Od najdawniejszych czasów człowiek będący szeroki w barkach, zawsze był symbolem siły i zdrowia, dlatego najwyższa pora przyjrzeć się lepiej swoim barkom i zainwestować w nie czas spędzony na siłowni.

10 zasad siłacza

Aktywność siłowa wykorzystująca jako plac boju siłownię domową lub klub fitness może prowadzić do wymarzonych efektów. Wszystko jednak zależy od nas samych, a dokładnie rzecz ujmując od pewnych reguł kulturystyki, których należy przestrzegać. Na podstawie badań sportowych na grupie dziesiątek tysięcy osób ćwiczących owe reguły udało się ująć w 10 podpunktach, które śmiało można nazwać "przykazaniami każdego siłacza".

Duże ramiona mogą być Twoje

Wielkie ramiona to marzenie niejednego z nas. Niestety większość ćwiczących nie jest obdarzona genami, które pozwoliły by szybko zrealizować to marzenie i frustruje się, kiedy pomimo ciężkiego treningu liczba centymetrów na miarce nie rośnie. Wystarczy jednak przedsięwziąć odpowiednie kroki, aby nasze marzenie było w zasięgu ręki.

Jak wyleczyć skręcenie domowymi sposobami

Skręcenie stawu skokowego to uraz, który z badań statystycznych spotyka największą ilość osób, niezależnie czy uprawiają sport, czy też nie. Jeżeli uraz nie jest poważny (lekkie skręcenie) można pomóc sobie z tym problemem domowymi sposobami. Do domowych metod walki ze skręceniem stawu skokowego należą: okłady z lodu, okłady z liści kapusty, okłady z roztworu wody i octu, okłady z żywokostu lekarskiego, okłady z liści "babki" , masaże wirowe i ręczne, tabletki doustne, maści i żele przeciwobrzękowe, przeciwzakrzepowe i przeciwbólowe, oraz środki służące do przygotowania roztworów przeciwobrzękowych.

Superserie sposób na efektywny trening

Wielu z nas dopasowując swój plan ćwiczeń siłowych chciałoby, aby przy minimalnym czasie trwania treningów osiągać jak najlepsze efekty. Korzystając z metody superserii możemy tego dokonać, ponieważ nasz trening będzie szybszy i intensywniejszy. Pobudzi to nasz organizm do wzrostu mięśni, siły przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Jednak nie spodziewajmy się, że będzie to trening lekki i przyjemny, ponieważ program zbudowany w oparciu o tą metodę jest na pewno wymagający.

Trening HIIT – spalanie tłuszczu w krótkim czasie

HIIT (High Intensity Interval Training) to skuteczny i intensywny program interwałowy cieszący się rosnącą popularnością, który pozwala szybko spalić tkankę tłuszczową i skutecznie poprawić kondycję. Dodatkowy walor to oszczędność czasu. HIIT to idealny program treningowy dla ludzi, którzy nie chcą spędzać wielu godzin na ćwiczeniach.

Sauna – odpoczynek dla mięśni

Wielu sportowców nie wyobraża sobie odpoczynku po ciężkich treningach bez zabiegu odnowy biologicznej, jakim jest sauna. Dlatego wszyscy z nas, którzy chcą polepszać swoją sylwetkę, powinni również korzystać z pozytywnego wpływu sauny na regenerację mięśni i dobre samopoczucie.

Niech moc będzie z Wami

Wielu sportowców w celu poprawienia wyników sportowych wykorzystuje w swych treningach specjalistyczne środki (np. ćwiczenia plyometryczne), które pomagają w osiągnięciu mocy krótkiego czasu, czyli wydatkowania maksymalnej energii w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu osoby uprawiające sztuki walki szybciej i mocniej uderzają, piłkarze są zwrotniejsi i mają mocniejszy strzał, a siatkarze wyżej skaczą. Dlatego jeżeli chcemy być mocniejsi warto skorzystać z dorobku wieloletnich doświadczeń profesjonalnych trenerów.

Jak poprawić motywację treningową?

Mam problem z motywacją podczas ćwiczeń siłowych, niejednokrotnie opuszczam treningi, często ćwiczę bez przyjemności, wręcz z bólem na twarzy. Moje pytanie: „jak motywować się do wysiłku fizycznego, czego unikać, a na czym skupiać uwagę, by zwiększyć własne zaangażowanie w czasie trwania treningu? Co może poprawia motywację na siłowni?”