Najbardziej efektowna sylwetka charakteryzuje się zbudowaną masą mięśniową z niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Jest to cel większości mężczyzn, ale też coraz więcej kobiet marzy o smukłym ciele z widocznym zarysem mięśni.
Dziś jest dzień treningowy, torba na siłownię już spakowana, właśnie godzina ćwiczeń wybiła, ale Ty masz dylemat, ponieważ nie czujesz się najlepiej. Chyba zaczyna się przeziębienie. Trening w czasie choroby to najlepsze lekarstwo, czy niepotrzebne ryzyko? Czy można ćwiczyć podczas przeziębienia?
Jesteś na redukcji i notujesz coraz bardziej zadowalające efekty, ale zaczynasz się obawiać o swoje mięśnie? Nie chcesz ich spalić? Spokojnie, wystarczy zadbać o odpowiednią dietę, w której znajdzie się solidna dawka białka stanowiącego bogate źródło BCAA (aminokwasów rozgałęzionych).
Podstawowe funkcje życiowe i aktywność w ciągu dnia regulowane są przez energię. Aby organizm prawidłowo funkcjonował potrzebna jest mu do tego odpowiednia jej ilość. Dostarczamy jej wraz m.in. z pożywieniem i napojami. W efekcie spalania kalorii zawartych w pożywieniu powstaje energia cieplna, nazwana wartością energetyczną (kalorycznością) produktu, potrawy, posiłku. Jak wygląda proces spalania kalorii każdego organizmu każdego dnia?
Drżenie mięśni to sygnał od organizmu, np. o braku siły czy potencjalnym niebezpieczeństwie. Mimowolne drżenie i szybkie skurcze mięśni mogą być także objawem wielu chorób tj. padaczka czy Parkinson. Na siłowni najczęściej wiąże się z przemęczeniem ćwiczącego i niedoborem składników mineralnych. Jak drżenie mięśni wpływa na trening?
Okres budowania masy jest to bardzo odpowiedzialny i trudny etap w planie treningowym. Na przykład ektomorficy nie mogą przytyć w prosty sposób, a endomorficy - muszą bardzo uważać, by nie zyskać za dużo tkanki tłuszczowej. Dużą popularnością charakteryzują się suplementy, których zadaniem jest uzupełnienie diety w potrzebne makroskładniki. Czy w takim razie gainer może być najlepszy na masę? O tej popularnej odżywce krążą już legendy. Sprawdźcie więcej w artykule.
Stagnacja treningowa nie jest zjawiskiem nadzwyczajnym na siłowni. W zasadzie spotyka każdego trenującego - w mniejszym lub w większym stopniu. Tymczasem nie każdy brak efektów treningu powinien być określany jako zastój mięśni. Jak poradzić sobie z zahamowaniem przyrostów i stagnacją treningową?
Witaminy z grupy B mają wiele cech wspólnych, dlatego niejednokrotnie nazywane są kompleksem witamin B. Mają pozytywny wpływ na rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego oraz regulują przemiany metaboliczne, zachodzące w organizmie. Jakie jeszcze właściwości mają witaminy z grupy B? Jak i kiedy je stosować?
Żabka, czyli styl klasyczny, to jedna z najczęściej wybieranych technik pływania. Szczególnie cenią ją osoby, które dopiero uczą się pływać. To styl mało skomplikowany, pozwalający szybko poczuć się pewnie w wodzie. Jak poprawnie pływać żabką? Jak wygląda technika stylu klasycznego? Jakie ćwiczenia wykonywać, żeby lepiej radzić sobie w basenie?
Powszechnie uważa się, że niedoczynność tarczycy to choroba cywilizacyjna. Cierpi na nią pięć raz więcej kobiet niż mężczyzn, a ryzyko problemów z tarczycą wzrasta wraz z wiekiem. Niedoczynność tarczycy dotyka ogółem 1-6% populacji. Na czym polega niedoczynność tarczycy? Jak zmodyfikować swoje codzienne nawyki po diagnozie, aby objawy nie były tak dokuczliwe? Jak wygląda trening i dieta przy niedoczynności tarczycy?