W zeszłym sezonie zimowym nabawiłem się kontuzji na nartach już podczas drugiego dnia mojego pobytu. Spowodowane to było brakiem odpowiedniego przygotowania ciała do tak intensywnego wysiłku. Tej zimy chciałby uniknąć podobnej sytuacji i dlatego chciałbym się dowiedzieć co robić, aby odpowiednio przygotować się do sezonu narciarskiego.
Powiem szczerze, ćwiczenie brzucha (mimo, że ważne) jest dla mnie trudne i monotonne. Myśl o wykonywaniu sporej liczby powtórzeń, by poczuć mięsień, działa na mnie demobilizującą. Czy można ćwiczyć mięśnie brzucha w inny niż klasyczny sposób: wykonywanie brzuszków w różnych pozycjach?
Chce zacząć korzystać z siłowi, jednak za nim to nastąpi chciałbym dowiedzieć się, czy istnieją jakieś niebezpieczeństwa treningu siłowego? Podejrzewam, że tak i w związku z tym moje pytanie. Jaki uraz, uszkodzenie, dolegliwość mogą mnie spotkać na siłowni?
Mam problem, ponieważ usłyszałem, że efekt moich ćwiczeń jest też uzależniony od szybkości z jaką wykonuje powtórzenia. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ruchy z ciężarami wykonywać mam szybko czy wolno?
Moje pytanie związane jest z końcową częścią każdego treningu. Zgodnie z metodyką jednostka treningowa powinna kończyć się wyciszeniem organizmu oraz ćwiczeniami rozciągającymi. Czy istnieją alternatywne formy, które mogą zastąpić tradycyjny sposób zakończenia ćwiczeń?
Chodzę na siłownię już kilka miesięcy, na treningu robię tego samego dnia ćwiczenia siłowe i aerobowe. Od jakiegoś czasu się zastanawiam od czego powinienem zaczynać trening. Czy lepiej rozpocząć ćwiczenia od siłowni czy może najpierw zabrać się za trening na maszynach cardio? Która kolejność jest lepsza?
Jak to jest z chorobą i treningami? Jeżeli gorączka i złe samopoczucie złapią nas w kleszcze, czy należy wówczas ćwiczyć? To jest mój dylemat, w całym roku każdemu zdarzają się przeziębienia. Czy, jeżeli jestem chory, mam wykonać trening, czy dać spokój i odpocząć?
Słyszałem, że jeżeli chce się budować masę mięśniową należy obowiązkowo wykonywać ćwiczenia na mięśnie ud. Czy to prawda? Jak ćwiczenia na nogi wpływają na wielkość mięśni całego ciała?
Jestem posiadaczem brzucha o dość sporych rozmiarach, robię codziennie po 150-200 powtórzeń na mięśnie brzucha, jednak on w ogóle się nie zmniejsza. Chciałbym się go pozbyć w jak najszybszy sposób, jak to zrobić ?
Mimo, że nie mam dużej tuszy, moja waga jest większa od wyliczonych przez specjalistów norm. Może związane jest to z rodzajem mojej budowy ciała i ciężkimi kośćmi? W związku z powyższym mam ważne dla mojej osoby pytanie: „Ile waży cały układ kostny dorosłego mężczyzny? Czy ciężar kości, a wiem, że jest ich w całym ciele spora liczba, jest istotną składową ogólną masy ciała?”