Przeglądając zagraniczne fora dyskusyjne o tematyce sportowej, wielokrotnie natknąłem się na określenie „trening wibracyjny”. Na czym polega taki rodzaj treningu i czy jest on skuteczny? Jakie są korzyści wynikają z jego stosowania? Czy występują jakieś przeciwwskazania do korzystania z tej formy treningu?
Lato to pora roku, która oddziałuje na mnie niezwykle pozytywnie. Jestem bardziej żywy, pogodniejszy i mam więcej energii w każdym elemencie życia codziennego, również podczas moich treningów siłowych. Podejrzewam, że przyczyna związana jest z promieniami słonecznymi. Co się dzieje z ludzkim ciałem w czasie słonecznych dni?
Moim konikiem wśród wszystkich sportów jest tenis ziemny, staram się regularnie uprawiać tą dyscyplinę sportową. Dlaczego? Dostarcza ona mi duża przyjemności, radości oraz satysfakcji. Chciałbym cieszyć się z możliwości gry w tenisa jak najdłużej, dlatego staram się dbać podczas gry o własne bezpieczeństwo. Mimo to, ostatnio zaczął mnie jednak pobolewać łokieć i przedramię, boje się, że jest to uraz tzw: łokieć tenisisty”. Chciałbym się więcej o tej dolegliwości sportowej dowiedzieć.
Od paru lat regularnie uczęszczam na siłownię. Tradycyjne rozciąganie oraz stretching sprawiają mi ból. Czy jest jakaś inna metoda, poza wymienionymi, aby prawidłowo rozciągać się po treningu?
Jestem siatkarzem z 6 letnim stażem treningowym. Niestety od paru lat nie mogę poprawić swojego wyskoku. Kolega poradził mi, żebym zastosował trening plyometryczny. Podobno po 4 – 8 tygodniowym treningu można polepszyć swój wyskok nawet o 30%! Na czym polega ta metoda i czy jest bezpieczna dla zdrowia?
Uwielbiam siłownię, pozwala mi zadbać o ciało i zdrowie. Jest jednak jeden problem, z którym się borykam, a mianowicie: po treningach moje mięśnie przeważnie są bardzo napięte, wręcz przykurczone, nawet na następny dzień. Chciałbym się dowiedzieć, co mogę z tym "fantem" zrobić? Jakie są skuteczne metody na napięte i przykurczone mięśnie?
Regularnie uczęszczam na basen. Jedna wizyta na pływalni trwa ok 50 - 60 minut. Przez ten czas z reguły pływam w umiarkowanym tempie pokonując długość basenu (25 m) tam i z powrotem. Moje pytanie jest dość proste. Czy można na basenie wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie, inne niż zwykłe pływanie z jednej strony na drugą.
Od kilku lat ćwiczę na siłowni, ale mam pewien niedosyt dotyczący mojego wyglądu. Wiem, że za wzrost mięśni i spalanie tłuszczu w dużej mierze jest odpowiedzialny hormon wzrostu (GH). Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakiś naturalny sposób na jego zwiększenie?
W listopadzie zacząłem uczęszczać na siłownie wraz z moim kolegą. Nasze wyniki siłowe na starcie były podobne, wręcz identyczne. Po 3 miesiącach wspólnych treningów (ćwiczymy razem) zauważyłem, że pod względem siłowym zostałem w tyle. Co może być przyczyną? Od czego zależy ludzka siła?
Trenuję od kilku miesięcy na siłowni, moja sylwetka rzeczywiście się polepszyła, jeżeli chodzi o rzeźbę. Niestety cokolwiek bym robił i jak mocno się nie starał moje mięśnie nie chcą rosnąć.