Rok temu miałem ciężki wypadek, przez 8 miesięcy leżałem w łóżku. Obecnie mam problemy ze zwykłym chodzeniem. Moje pytanie tyczy się mięśni, które odpowiedzialne są za chodzenie i utrzymywanie pionowej pozycji. Prosiłbym o poradę na temat mięśni i ćwiczeń związanych z tym problemem.
Mam pytanie - dość nietypowe, a mianowicie, co można wykorzystać z przedmiotów domowego użytku, jako sprzęt do trenowania, jako sprzęt zastępczy do poprawy siły, wyglądu i kondycji. Pytam z prostego powodu. Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń jest drogi lub bardzo drogi, a w pobliżu mojego domu nie mam żadnej siłowni, czy klubu fitness.
Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy poziom mojej siły maksymalnej utrzymywał się na niezmiennym poziomie. Sytuacja nie uległa zmianie mimo zastosowaniu różnego rodzaju treningów. Znajomy uświadomił mnie, iż być może jest to wynik dominacji w moim ciele włókien mięśniowych wolnokurczliwych. Jaki jeszcze, poza już wymienionym, rodzaj włókien mięśniowych występuje w ludzkim organizmie?
Niedawno w szkole na lekcji wychowania fizycznego mieliśmy test sprawności fizycznej. Próbą, w której uzyskałem najgorszy wynik była ta dotycząca poziomu gibkości. Czy ta zdolność motoryczna jest uwarunkowana genetycznie i od czego zależy jej poziom? Poprzez jaki rodzaj ćwiczeń można poprawić swoją gibkość?
Chciałbym dowiedzieć się, jak można wspomóc organizm do powrotu do zdrowia po przebytej kontuzji. Moje pytanie wiąże się z fizykoterapią i zabiegami fizykoterapeutycznymi, jednak zależy mi na tych sposobach, które są bezpieczne, skuteczne i co najważniejsze naturalne dla ciała (w zgodzie z naturą)
Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o urządzeniu, które nosi nazwę Bosu. Właśnie taki gadżet spotkałem ostatnio na swojej siłowni. Po części zaciekawił mnie, ponieważ jest podobny do piłki Fittball, z którą wykonałem kiedyś trening. Jednak, jak dla mnie piłka Fitball i ćwiczenia z nią, to za duże wyzwanie - za ciężkie ćwiczenia. Bosu wygląda podobnie, jednak wydaje się łatwiejszy w obsłudze. Proszę o kilka informacji o tym sprzęcie.
Właśnie rozpocząłem systematyczne treningi, które mają mnie przygotować do biegu maratońskiego. Terminem, na który napotykam się najczęściej jest słowo wytrzymałość. Czym tak naprawdę jest wytrzymałość i czy dotyczy ona tylko i wyłącznie wysiłków długotrwałych?
Od 5 lat amatorsko trenuję koszykówkę. Niestety zauważyłem, że od poprzedniego sezonu mój wyskok nie poprawił się nawet o centymetr. Treningi skoczności, które stosowałem do tej pory nie przynoszą pożądanego efektu. Jakie mam wykonywać ćwiczenia, aby zahamować stagnacje i poprawić swój wyskok.
Zainteresowały mnie biegi średniodystansowe. Jednak z braku w mojej okolicy klubu sportowego umożliwiającego trenowanie tej dyscypliny sportu, chciałbym samodzielnie zaplanować swoje treningi. W gąszczu informacji znajdujących się w Internecie natknąłem się na pojęcia „metoda ciągła” oraz „metoda przerywana”. Czym różnią się obie wymienione metody, a także czy poza nimi można wyróżnić jeszcze inne?
Zaczęły się wakacje, które ze względów finansowych na pewno spędzę w rodzinnym mieście. Nie przejmuje się tym zbytnio, wiem, że wszystko leży w moich rękach. Jedno wiem na pewno, lubię sport i chciałbym spędzić wakacje bardzo aktywnie i bardzo sportowo. By mieć więcej pomysłów i alternatyw na letnie sportowe szaleństwa, powstało moje pytanie: „jakie mam możliwości na płaszczyźnie sportowej, by okres wakacyjny był różnorodny w atrakcje ruchowe, pamiętając, że mieszkam w mieście?”