Prawidłowa kolejność ćwiczeń w treningu ma ogromne znaczenie. Wpływa ona przede wszystkim na efektywność wykonywanych treningów. Niezwykle istotne jest zachowanie prawidłowej kolejności ćwiczeń zwłaszcza w przypadku treningów składających się zarówno z ćwiczeń siłowych, jak i ćwiczeń kardio.
Moja dziewczyna od miesiąca systematycznie uczęszcza do klubu fitness. Ćwiczeniem, które przypadło jej do gustu i o którym bardzo często wspomina jest burpee. Na czym ono polega? Czy można wykorzystać je w planie treningowym ukierunkowanym na poprawę definicji mięśni realizowanym przez mężczyznę?
O której godzinie wykonywać treningi? Wiele systematycznie ćwiczących osób zadaje sobie to pytanie. Jednak, czy pora dnia, o której wykonuje się treningi ma znaczenie?
Niedawno rozpoczęłam systematyczne treningi. Jestem już po fazie adaptacyjnej i od przyszłego tygodnia rozpoczynam treningi z fazy właściwej. Moim głównym celem treningowym jest budowanie masy mięśniowej. Niestety nie wiem jak prawidłowo dobrać obciążenie w poszczególnych seriach. Bardzo proszę o pomoc.
Siedzący tryb życia związany z pracą zawodową sprawił, iż moja masa ciała niebezpiecznie zbliżyła się do poziomu oznaczającego otyłość. Chciałbym wrócić do formy z końca studiów, jednak nie lubię biegać. Czy orbitrek również pozwoli mi ‘spalić’ zbędną tkankę tłuszczową? Czym się kierować przy jego zakupie?
Ze względu na sesję i związany z tym natłok nauki pominąłem w swoim planie treningowym kilka treningów. Nie chciałbym zaprzepaścić już uzyskanych efektów, w związku z czym, kiedy powinienem ‘odrobić’ niezrealizowane treningi? Czy w ogóle należy ‘odrabiać’ treningi?
Kilka lat temu systematycznie korzystałem ze swojej domowej siłowni. Niestety musiałem przerwać treningi ze względu na ból pleców, który występował bezpośrednio po zakończeniu ćwiczeń. Chciałbym powrócić do systematycznego wykonywania treningów siłowych. Na co muszę zwrócić szczególną uwagę, aby nie powtórzył się ból pleców?
Zastanawia mnie to, dlaczego kolega, z którym chodzę na siłownie wyciska więcej ode mnie, mimo tego, że charakteryzujemy się bardzo podobną wielkością mięśni. Co jeszcze, poza objętością mięśni, wpływa na generowaną przez nie siłę?
Zmotywowany przez swoją dziewczynę postanowiłem zabrać się za siebie. W tym celu zapisałem się do klubu fitness. Moim głównym celem treningowym jest pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Chciałbym również poprawić swoją muskulaturę – zbudować masę mięśniową. Zastanawiam się, czy możliwe jest jednoczesne realizowanie obu wyznaczonych przeze mnie celów treningowych za pośrednictwem jednego planu ćwiczeń?
Kontrolowanie efektywności procesu odchudzania za pomocą tylko i wyłącznie pomiaru masy ciała należy już do przeszłości. Obecnie standardem staje się analiza składu ciała. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy nie ma się dostępu do specjalistycznego sprzętu umożliwiającego dokonanie tego typu pomiaru?